Archiv rubriky: Zajímavost

Dům, který krvácí

 

Nedávno jsem četla zajímavý článek, o tom, že jsou případy kdy krvácí stěny domů.

Případ nahlásila před osmi lety žena z Itálie. Na stěnách, v místech, kam nikdo nedosáhne, se náhle začaly objevovat rudé cákance. Nikdo z obyvatel domu ale nemohl vytvořit. Tento případ prý nicméně nebyl tak důkladně prozkoumán a hlasy skeptiků napovídají, že by mohlo jít o nějakou neobvyklou plíseň. Ne vždy ale zůstane krev, která se objeví na zdi, bez vysvětlení. Tragické rozuzlení měl například případ, který se odehrál v druhé polovině července 2016 v New Yorku. Poté, co se na stěně kadeřnictví objevily stékající proužky krve, našli přivolaní kriminalisté v horní patře budovy mrtvolu teprve 27letého muže. Příčina smrti nebyla zveřejněna. K podobným případům prý však dochází nezřídka, a tak je nutné mít na paměti, že krev na zdi může naznačovat, že u vašich sousedů došlo k neštěstí.

Zvláštní je například příběh paní Winstonové, která se 8.září 1987 krátce před půlnocí chystá na pravidelnou večerní hygienu a spánek . Na podlaze v koupelně si ale všimne několika červených skvrn. Ty jsou na stěně místnosti a zdá sem jako by prosakovaly přímo ze zdi. Když vyjde z koupelny, všimne si prý další kaluže rudé tekutiny, která prosakuje skrz dlaždice v chotbě. Žena se instinktivně prohlédne. Zraněná není. Křikne proto na svého o dva roky staršího manžela Willa, ať se jde podívat na ty rudé skrvny. Vše nadsvědčuje tomu že tekutina je krev. Vyděšeni manželé kontaktují policii. Když strážníky ujistí že krev nepatří ani jednomu z manželů, vydají se na místo  vyšetřovatelé a nestačí se divit, tekutina je opravdu krev. Krvavé skvrny jsou nadále objeveny i v několika dalších místnostech domu. Nic nenasvědčuje tomu že by v domě byl někdo jiný. Odkud se krev vzala a čí byla ?

Děti vychovavné primáty II.

Smutnou hrdinkou  neuvěřitelného příběhu je pětiletá holčička Marina  ,která žije na kolumbijském venkově. Sbírá se zaujetím hrachové lusky ,když jí najednou ucpe ústa něčí ruka a holčička ucítí zápach nějaké chemikálie. Ztratí vědomí  a když  přichází k sobě ,zjištuje ,že je na ramenou nějakého muže , který ji nese neznámo kam .Zastaví se až v tmavé džungli a nechává neštastnici napospas osudu Dítě zůstává samo v temném pralese.Několik hodin zoufale volá a naříká ,než jí dojde ,že jí nikdo nepomůže. Další den ráno zjistí ,že jí věnuje pozornost skupinka malp kapucínských .Chvíli mezi nimi panuje nedůvěra ,avšak jen do okamžiku ,kdy děvče z hladu pozře plody tamarindu .děvčátko se svíjí v bolestech a jedna z opic ,kterou později nazývá dědečkem ,ji zatáhne k bahnité vodě. Vyzvrací se a pocítí úlevu . Vzpomíná ,že skutečný pocit toho ,že ji tlupa přijala, měla ,až když jí začali močit na nohu. Od té doby se začala od primátů učit ,jak šplhat po stromech ,jak se čistit a co má jíst. Primáti odcházeli na výpravy a vraceli se se spustou jídla ,které jim neustále padalo ,dívenka je po nich sbírala a jedla.Pohybovala se po čtyřech ,spát chodila do vykotlaných stromů .Zhrubla jí kůže a zesílily svaly. Po stromech začala lézt čím dál výš.Za nějaký čas ji primáti nechali sedět s nimi v tlupě na stromech .Když odešli pro potravu ,cítila se osamělá .Po pěti letech spatřila skupinku lovců ,z nichž byla jedna žena ,která se na ni usmívala .Tím jí končí  život v džungli.

Děti vychovávané zvířaty

Svět vždy šokují příběhy dětí , které jsou vychovávány zvířaty .A bohužel jich není málo. Například pětiletá kolumbijská holčička Marina Chapmanová ,která se ztratila v džungli ,a část dětství strávila v pralese ve starostlivé tlupě opic ,jíž se stává členkou. Chlapci Johnu Ssebunya jsolu pouhé tři roky.Stává se svědkem vraždy ,když otec brutálním způsobem zabije matku před jeho očima.Hrůzou posedlý hoch utíká a zpomalí , až když se mu rodný dům ztratí z očí .Bloudí ještě pár dní ,až se ocitne v ugandské džungli .Hladového a zmoženého únavou ,si povšimne skupina kočkodanů ,která jakmile zjistí ,že je malý a nepředstavuje hrozbu ,ujímá se ho ,dělí se s ním o kořínky ,sladké brambory nebo ořechy , a tak ho zachrání od smrti hladem .Malý černoušek se stává členem tlupy ,se kterou  hledá potravu a leze po stromech . V roce 1991 vyplaší tuto tlupu mladá dívka Mjllie ,která hledá dřevo a zajde dál než obvykle.Z vršku stromu se na ni dívá špinavý , zpustlý chlapec .Když dívka dojde pro vesničany a pokouší  ho společně odvézt z pralesa , zmítá se a vříská jako pavián ,hází po lidech klacky. Několik týdnů je středem pozornosti , houfy zvědavců okukují jeho zjizvené a poraněné tělo a bílá kolena od chůze. bujné  ,dlouhé a zcuchané vlasy ,nehty dlouhé jako otvíráky na konzervy. Místo slov jdou z něho pouze nesrozumitelné skřeky ,později se podaří jej naučit pár lidských slov ,když se podaří mu vštípit pár návyků ,je poslán do sirotčince ,kde později objeví lásku ke zpěvu .