Archiv pro měsíc: Duben 2019

Šperk na festival? Vybírejte pečlivě dle tvaru Vaší tváře.

Když vybíráme doplňky, neměli bychom hledět jen na to, aby se nám líbily, ale také aby nám slušely. Stříbrné náušnice mají velkou výhodu, že svou barvou ladí ke všem stylům a odstínům oblečení. Pokud se však podíváme na tvar, je nejlepší jej přizpůsobit našemu tvaru obličeje, aby šperk zakryl všechny naše nedostatky a dal naopak vyniknout přednostem. V nabídce je na trhu takové množství různých variací, že si své dokonalé vybere naprosto každý.

Volíme kontrast

Skoro nikdo není se svým vzhledem spokojený a něco by na sobě změnil. Dobré je o nedostatcích vědět, ale rozhodně ne se jimi trápit – jejich znalost nám naopak pomůže při výběru toho správného designu oblečení i šperků a můžeme tak zářit dokonalostí. Nakupujeme-li stříbrné náušnice, vždy dbáme na to, aby svým tvarem ještě více neutvrzovaly to, co se nám na naší tváři příliš nelíbí. Zvolíme naopak kontrastní, které přinesou požadovaný opačný efekt.

  • Pro kulatý a malý obličej dlouhé visací náušnice, ideálně ostrých a hranatých tvarů
  • Naopak pro protáhlý raději ne příliš dlouhé šperky
  • K hranaté tváři se hodí kruhy nebo kulaté tvary, nikoliv čtverce a trojúhelníky
  • Srdcový obličej s úzkou bradou pak skvěle doplní na konci se rozšiřující náušnice

Když si nemůžeme vybrat

Pokud si nejsme jistí, jaký typ si vybrat a přesně nevíme, mezi jaký typ obličeje se řadíme, aby k nám náušnice dobře ladily, můžeme si zkusit vzít několik různých tvarů a vyzkoušet je. Pro porovnání pomůže udělat fotografie. Dobré také je, když máme zhodnocení od nezávislého pozorovatele. Zkuste proto poprosit kamarádku, aby vám upřímně řekla, jaké šperky vám sluší a jaké ne, nebo aby vám pomohla s určením tvaru obličeje. Dalším řešením je pak profesionální vizážistka, kosmetický salon nebo zkušený prodejce šperků, který se zabývá i návrhem konkrétních kousků k daným lidem.