Dětský den

V průběhu festivalu je připraven pestrý program pro děti

Pro malé návštěvníky Hajdulafestu 2007, kteří mají na festival vstup zdarma, je letošní rok přichystaný bohatý program. Pestrá paleta soutěží, divadelní představení a odpolední pálení čarodějnice. Rodiče koupí svého lístku podpoří dětský domov Klokánek, na jehož podporu věnují organizátoři z každého prodaného lístku deset korun. Děti z dětského domova Klokánek se dětského odpoledne také zúčastní.

Od 14:00 do 16:15 budou probíhat různé velmi zajímavé a zábavné soutěže. Děti také jistě potěší klasická pohádka K. J. Erbena Dlouhý, Široký a Bystrozraký v provedení čtyř herců, sedmi marionet a jedné plicovačky, která začíná v 16:30. Inscenace byla oceněna hlavní cenou Erik na festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem 2003. Filip Jevič získal cenu za režii a Tomáš Jeřábek za herecký výkon na Mateřince 2005. V inscenaci vystupují Tomáš Jeřábek, Kristýna Franková, Justin Svoboda a Jana Černá.

Tradiční pálení čarodějnice, které je žhavou novinkou letošního ročníku Hajdulafest 2007, následuje hned po pohádce. Malí hladoví návštěvníci si po upálení čarodějnice mohou u ohně opéct buřty, které jim jistě přijdou po nabitém odpoledním programu vhod a které jsou pro ně samozřejmě také zdarma.

historický blog o festivalu