Historie Hajdulafestu

Hajdula fest, čarodějnické mecheche nejen pro obyvatele z okolí Hostivařské přehrady, jež se koná pod záštitou městské části Praha 15, se poprvé uskutečnil roku 2000. Od té doby se festival stal neměnnou součástí oslavy pálení čarodějnic na Hostivařské přehradě. Již první ročník festivalu navštívilo tisíc pět set návštěvníků. Roku 2005 to bylo již čtyři tisíce pět set návštěvníků. Na festivalu vystupovalo mnoho známých i méně známých kapel. Mezi ty nejznámější kapely, které zde účinkovaly patří Švihadlo, Wohnout, Sto zvířat, – 123 minut, E!E, Tony Ducháček & Garáž, Gipsy.cz a Ganga la Basta. Celým dnem a večerem provází dvojice moderátorů – roku 2005 to byli Petr Prokop a Ondřej Cihlář známí z divadelního souboru Vosto5 a z moderování hudebního pořadu Baráž na televizní stanici Óčko.

Roku 2004 byla poprvé část programu věnována dětem, kdy zde pro děti vystoupila Dáda Patrasová. Dětské odpoledne mělo velký úspěch a tak se stalo tradiční samostatnou součástí festivalu. Pro děti je zde připraveno mnoho zajímavých soutěží, divadlo, kouzelník a odpolední pálení čarodějnic. Dětský program připravují Mladí konzervativci.

Dospělé návštěvníky zas jistě potěší dobré pivko a večerní program plný zajímavých kapel a DJs. Po půlnoci fire-show formace Pa-li-tchi a pálení čarodějnice. Pro ty hladovější je připraveno mnoho stánků s občerstvením, čajovna a také místní pizzerie.

Hostivařská přehrada poskytuje festivalu překrásné prostředí s písečnou pláží, která se v noci promění v taneční parket. Hajdula fest je jediná „čarodějnická akce“, která se koná na území Prahy v tak překrásném přírodním prostředí. Nespornou výhodou je přístupnost lokality. Leží v dosahu MHD; metra (stanice Háje), tramvají (č. 26, 22, 54 od náměstí J. Marata pěšky 20 minut k hrázi nádrže) a autobusů (115, 154, 505 a dalších ze směrů Hostivař, Háje, Petrovice).

historický blog o festivalu